Freshy Theme for WordPress - en to ja translation catalogue (42 entries)

en: Search
ja: 検索

en: Archive
ja: アーカイブ

en: Categories
ja: カテゴリー

en: Links
ja: リンク

en: Recent posts
ja: 最近の投稿

en: Recent comments
ja: 最近のコメント

en: Random image
ja: ランダム画像

en: Comments
ja: コメント

en: No Comments &#187;
ja: コメントはありません &#187;

en: 1 Comment &#187;
ja: 1 件のコメント &#187;

en: % Comments &#187;
ja: % 件のコメント &#187;

en: Sorry, but you are looking for something that is not here
ja: すみませんが、あなたの探すものはここにありません

en: Not found
ja: 見つかりませんでした。

en: Error 404
ja: エラー 404

en: Last works
ja: 最近の活動

en: Last news
ja: 最近のニュース

en: Author
ja: 投稿者

en: Informations
ja: 情報

en: Actions
ja: 操作

en: Date
ja: 日付

en: Comments rss
ja: コメントのRSS

en: Trackback
ja: トラックバック

en: Leave a comment
ja: コメントをどうぞ

en: Logout
ja: ログアウト

en: logged in
ja: ログイン

en: to post a comment
ja: コメントを投稿する

en: Your comment is awaiting moderation
ja: あなたのコメントは認証待ちです

en: This post is password protected. Enter the password to view comments
ja: この投稿はパスワードで保護されています。コメントを見るにはパスワードを入力してください

en: Mail
ja: メールアドレス

en: Name
ja: 名前

en: Website
ja: ウェブサイト

en: (required)
ja: (必須)

en: (will not be published)
ja: (公開されません)

en: No responses
ja: 反応はありません

en: One response
ja: 1 件の反応

en: % responses
ja: % 件の反応

en: Last modified
ja: 最終更新日時

en: You can use these tags
ja: これらのタグを使えます

en: Submit comment
ja: コメント送信

en: Submit
ja: 実行

en: Rss feeds from
ja: 以下のRSSフィード

en: Read the rest of this entry &raquo;
ja: 続きを読む &raquo;
