Freshy Theme for WordPress - en to fr translation catalogue (46 entries)

en: Search
fr: Recherche

en: Categories
fr: Cat&eacute;gories

en: Links
fr: Liens

en: Recent posts
fr: Billets r&eacute;cents

en: Recent comments
fr: Commentaires r&eacute;cents

en: Home
fr: Accueil

en: Random image
fr: Une image au hasard

en: No Comments &#187;
fr: Pas de Commentaires &#187;

en: 1 Comment &#187;
fr: 1 Commentaire &#187;

en: % Comments &#187;
fr: % Commentaires &#187;

en: Sorry, but you are looking for something that is not here
fr: D&eacute;sol&eacute;, mais ce que vous cherchez n'a pas pu &ecirc;tre trouv&eacute;

en: Not found
fr: Aucune page trouv&eacute;e

en: Error 404
fr: Erreur 404

en: Last works
fr: Derniers travaux

en: Last news
fr: Derni&egrave;res actualit&eacute;s

en: Author
fr: Auteur

en: Comments rss
fr: Flux rss des commentaires

en: Leave a comment
fr: Laisser un commentaire

en: Logout
fr: Se d&eacute;connecter

en: Logged in as
fr: Connect&eacute; en tant que

en: You must be
fr: Vous devez

en: logged in
fr: &ecirc;tre connect&eacute;

en: to post a comment
fr: pour poster un commentaire

en: Your comment is awaiting moderation
fr: Votre commentaire attend d'&ecirc;tre valid&eacute;

en: This post is password protected. Enter the password to view comments
fr: Ce billet est prot&eacute;g&eacute;. Entrez votre mot de passe pour voir les commentaires

en: Mail
fr: E-mail

en: Name
fr: Nom

en: Website
fr: Site web

en: (required)
fr: (requis)

en: (will not be published)
fr: (ne sera pas affich&eacute;)

en: No responses
fr: Pas de r&eacute;ponse

en: One response
fr: Une r&eacute;ponse

en: % responses
fr: % r&eacute;ponses

en: to
fr: &agrave;

en: Last modified
fr: Derni&egrave;re modification

en: You can use these tags
fr: Vous pouvez utiliser ces balises html

en: Submit comment
fr: Envoyer

en: Submit
fr: Envoyer

en: Rss feeds from
fr: Flux Rss de

en: Read the rest of this entry &raquo;
fr: Lire la suite &raquo;

en: comments
fr: commentaires

en: &laquo; Previous Entries
fr: &laquo; Entr&eacute;es Pr&eacute;c&eacute;dentes

en: Next Entries &raquo;
fr: Entr&eacute;es Suivantes &raquo;

en: Comments
fr: Commentaires

en: Edit
fr: &Eacute;dition

en: edit
fr: &eacute;dition
