Freshy Theme for WordPress - en to de translation catalogue (43 entries)

en: Search
de: Suche

en: Archive
de: Archiv

en: Categories
de: Kategorien

en: Recent posts
de: Aktuelle Beitr&auml;

en: Recent comments
de: Aktuelle Kommentare

en: Random image
de: Zuf&auml;lliges Bild

en: Comments
de: Kommentare

en: No Comments &#187;
de: Keine Kommentare &#187;

en: 1 Comment &#187;
de: 1 Kommentar &#187;

en: % Comments &#187;
de: % Kommentare &#187;

en: Sorry, but you are looking for something that is not here
de: Verzeihung, aber Du suchst nach etwas, was nicht existiert

en: Not found
de: Nicht gefunden

en: Error 404
de: Fehler 404

en: Last works
de: Aktuelle Arbeiten

en: Last news
de: Aktuelle Nachrichten

en: Author
de: Autor

en: Informations
de: Informationen

en: Actions
de: Aktionen

en: Date
de: Datum

en: Comments rss
de: RSS Kommentare

en: Leave a comment
de: Schreib einen Kommentar

en: Logout
de: Abmelden

en: Logged in as
de: Angemeldet als

en: You must be
de: Du musst

en: logged in
de: angemeldet sein

en: to post a comment
de: um einen Beitrag zu kommentieren

en: Your comment is awaiting moderation
de: Dein Kommentar wurd von einem Moderator gepr&uuml;ft

en: This post is password protected. Enter the password to view comments
de: Dieser Beitrag ist Kennwortgesch&uuml;tzt. Gib das Kennwort ein um den Beitrag zu lesen

en: Mail
de: E-Mail

en: Website
de: Webseite

en: (required)
de: (erforderlich)

en: (will not be published)
de: (wird nicht ver&ouml;ffentlicht)

en: No responses
de: Keine Antwort

en: One response
de: 1 Antwort

en: % responses
de: % Antworten

en: to
de: zu

en: Last modified
de: Zuletzt ge&auml;ndert am

en: You can use these tags
de: Du kannst diese Tags verwenden

en: Submit comment
de: Kommentar abschicken

en: Submit
de: Abschicken

en: Rss feeds from
de: RSS Feeds von

en: Read the rest of this entry &raquo;
de: Lesen &raquo;

en: comments
de: Kommentare
